Zeppelin-hiihdot Kempeleessä su 28.2.2021 OHJELMA
Zeppelin-hiihdot 28.2.2021 alkoivat ensimmäisen hiihtäjän Lappi Nurmelan Ounasvaaran Hiihtoseuran lähtiessä ladulle Köykkyrin maastoon. Kuva Juha Siekkinen.
Niila Timmerbacka Kempeleen Pyrintö edustaa paikallista hiihtoseuraa. Kuva Juha Siekkinen.
Iiro Åman Kempeleen Kiri edusti toista kempeleläistä hiihtoseuraa. Kuva Juha Siekkinen.
Palkinnot jaettiin v. 2021 kilpailualueella, koska korona-rajoitukset estivät palkintojen jaon Kauppakeskus Zeppeliinissä. Kuva Juha Siekkinen.
TULOKSET 28.2.2021
Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö
Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; N45; M65; M14; N16; N18; N35
; M45; M55; M16; N20; NYL; M18; M35; M20; MYL
M08 | Miehet 8 vuotta 1 km V | ||||
Sijoitus | Nimi | Numero | Seura | Aika | Ero voittajaan |
---|---|---|---|---|---|
1. | Lappi Nurmela | 2 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 4:03.1 | |
2. | Aaro Haapakoski | 3 | Oulun Hiihtoseura | 4:10.2 | 7.1 |
3. | Peetu Saukko | 6 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 4:30.3 | 27.2 |
4. | Otso Kuorikoski | 7 | Oulun Hiihtoseura | 4:33.0 | 29.9 |
5. | Eetu Kivelä | 8 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 5:00.2 | 57.1 |
6. | Niila Timmerbacka | 4 | Kempeleen Pyrintö | 5:24.8 | 1:21.7 |
7. | Otto Vasankari | 9 | Kempeleen Pyrintö | 6:11.5 | 2:08.4 |
8. | Oiva Ala-Heikkilä | 5 | Asikkalan Raikas | 6:21.8 | 2:18.7 |
Sarjaluettelo |
N08 | Naiset 8 vuotta 1 km V | ||||
1. | Alexandra Harju | 12 | Haukiputaan Veikot | 4:10.5 | |
2. | Iisa Klaavuniemi | 13 | Yli-Iin Naseva | 4:27.1 | 16.6 |
3. | Noora Rahkolin | 15 | Limingan Niittomiehet | 5:00.5 | 50.0 |
4. | Seela Vasankari | 11 | Kempeleen Pyrintö | 6:00.0 | 1:49.5 |
5. | Emma Tihinen | 14 | Laitasaaren Veto | 6:11.4 | 2:00.9 |
Sarjaluettelo |
M10 | Miehet 10 vuotta 2 km V | ||||
1. | Aaron Harju | 30 | Haukiputaan Veikot | 5:23.7 | |
2. | Oiva Tervaskanto | 25 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 5:31.5 | 7.8 |
3. | Juho Marttila | 17 | Limingan Niittomiehet | 5:35.4 | 11.7 |
4. | Samu Vuolli | 34 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 5:35.7 | 12.0 |
5. | Niilo Mustonen | 32 | Iin Hiihtoseura | 5:36.0 | 12.3 |
6. | Veikka Sova | 23 | Oulun Hiihtoseura | 5:45.8 | 22.1 |
7. | Arttu Tervonen | 27 | Kempeleen Kiri | 5:55.3 | 31.6 |
8. | Viljami Väyrynen | 29 | Kempeleen Pyrintö | 6:03.5 | 39.8 |
9. | Vilho Schmitt | 28 | Laitasaaren Veto | 6:03.6 | 39.9 |
10. | Oliver Rahja | 19 | Kalajoen Junkkarit | 6:10.2 | 46.5 |
11. | Emil Kangas | 18 | Kempeleen Pyrintö | 6:12.2 | 48.5 |
12. | Sauli Uutinen | 35 | Limingan Niittomiehet | 6:12.8 | 49.1 |
13. | Juho Ala-Heikkilä | 20 | Asikkalan Raikas | 6:27.4 | 1:03.7 |
14. | Jonne Seppänen | 24 | Kempeleen Pyrintö | 6:27.9 | 1:04.2 |
15. | Aaro Häikiö | 21 | Kempeleen Pyrintö | 6:48.5 | 1:24.8 |
16. | Eeli Vasankari | 31 | Kempeleen Pyrintö | 7:08.7 | 1:45.0 |
17. | Lauri Kurttila | 26 | Kempeleen Pyrintö | 7:38.5 | 2:14.8 |
18. | Elias Tihinen | 33 | Laitasaaren Veto | 7:48.1 | 2:24.4 |
DNS | Valtteri Tiuraniemi | 22 | Ounasvaaran Hiihtoseura | ||
Sarjaluettelo |
N10 | Naiset 10 vuotta 2 km V | ||||
1. | Elena Ryytty | 41 | Oulun Hiihtoseura | 5:04.5 | |
2. | Oona Pesämaa | 46 | Iin Hiihtoseura | 5:09.9 | 5.4 |
3. | Eedith Törmänen | 37 | Haapaveden Urheilijat | 5:42.6 | 38.1 |
4. | Kaisla Vuollet | 47 | Sotkamon Jymy | 5:48.1 | 43.6 |
5. | Milda Talonen | 43 | Kempeleen Pyrintö | 5:50.3 | 45.8 |
6. | Saana Tulppo | 42 | Limingan Niittomiehet | 5:58.8 | 54.3 |
7. | Hilla Määttä | 38 | Kempeleen Pyrintö | 6:01.3 | 56.8 |
8. | Noora Haikola | 45 | Kempeleen Pyrintö | 6:18.8 | 1:14.3 |
9. | Elma Klaavuniemi | 39 | Yli-Iin Naseva | 6:26.4 | 1:21.9 |
10. | Saga Kangas | 40 | Kempeleen Pyrintö | 6:35.7 | 1:31.2 |
11. | Roosa Rahkolin | 44 | Limingan Niittomiehet | 6:39.9 | 1:35.4 |
Sarjaluettelo |
M12 | Miehet 12 vuotta 3 km V | ||||
1. | Veeti Rahkolin | 53 | Limingan Niittomiehet | 8:28.4 | |
2. | Matias Latomaa | 58 | Vetelin Urheilijat | 8:34.8 | 6.4 |
3. | Marius Pitkänen | 49 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 8:45.0 | 16.6 |
4. | Joona Ylimäki | 55 | Visa Ski Team Kemi | 8:48.9 | 20.5 |
5. | Tomi Saukko | 51 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 8:56.9 | 28.5 |
6. | Kerkko Saarinen | 59 | Lahden Hiihtoseura | 9:09.7 | 41.3 |
7. | Iiro Niemikorpi | 50 | Limingan Niittomiehet | 9:18.3 | 49.9 |
8. | Arttu Juola | 57 | Oulun Hiihtoseura | 9:22.9 | 54.5 |
9. | August Schmitt | 54 | Laitasaaren Veto | 9:45.9 | 1:17.5 |
10. | Sebastian Palojärvi | 56 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 9:47.2 | 1:18.8 |
11. | Lenni Mustonen | 52 | Iin Hiihtoseura | 9:53.7 | 1:25.3 |
12. | Topias Alaniska | 60 | Oulun Hiihtoseura | 11:41.9 | 3:13.5 |
13. | Matias Tihinen | 61 | Laitasaaren Veto | 12:42.1 | 4:13.7 |
Sarjaluettelo |
N12 | Naiset 12 vuotta 3 km V | ||||
1. | Minea Miettunen | 76 | Visa Ski Team Kemi | 8:38.6 | |
2. | Saaga Pesämaa | 79 | Iin Hiihtoseura | 8:57.1 | 18.5 |
3. | Reeta Taskila | 63 | Haapaveden Urheilijat | 9:16.8 | 38.2 |
4. | Inka Ryytty | 69 | Oulun Hiihtoseura | 9:34.9 | 56.3 |
5. | Viivi Fagerudd | 82 | IF Brahe | 9:42.7 | 1:04.1 |
6. | Elisa Takkunen | 83 | Visa Ski Team Kemi | 9:48.1 | 1:09.5 |
7. | Ruuth Törmänen | 65 | Haapaveden Urheilijat | 10:03.7 | 1:25.1 |
8. | Eevi Tulppo | 70 | Limingan Niittomiehet | 10:32.0 | 1:53.4 |
9. | Seita Hallikainen | 64 | Limingan Niittomiehet | 10:39.5 | 2:00.9 |
10. | Saana Rokolampi | 73 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 10:41.7 | 2:03.1 |
11. | Mira Marttila | 80 | Limingan Niittomiehet | 10:43.2 | 2:04.6 |
12. | Eevi Juka | 75 | Laitasaaren Veto | 10:47.2 | 2:08.6 |
13. | Venla Kivelä | 81 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 10:55.3 | 2:16.7 |
14. | Milja Tihinen | 77 | Laitasaaren Veto | 12:02.3 | 3:23.7 |
15. | Hilda Peltola | 74 | Kempeleen Kiri | 12:05.2 | 3:26.6 |
16. | Malla Määttä | 67 | Kempeleen Pyrintö | 12:06.2 | 3:27.6 |
17. | Laura Haikola | 78 | Kempeleen Pyrintö | 12:11.2 | 3:32.6 |
18. | Inga Kangas | 71 | Kempeleen Pyrintö | 12:16.9 | 3:38.3 |
19. | Hilla Keränen | 66 | Karungin Kataja | 13:18.8 | 4:40.2 |
20. | Saima Selin | 84 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 13:42.1 | 5:03.5 |
DNS | Sofi Rinta | 68 | Laitasaaren Veto | ||
Sarjaluettelo |
N14 | Naiset 14 vuotta 3 km V | ||||
1. | Emilia Hakasalmi | 95 | Kuivasjärven Aura | 8:43.5 | |
2. | Saaga Sassi | 90 | Iin Urheilijat | 8:48.9 | 5.4 |
3. | Aliisa Kärkkäinen | 93 | Limingan Niittomiehet | 8:51.6 | 8.1 |
4. | Anni Naumanen | 92 | Oulun Hiihtoseura | 9:11.4 | 27.9 |
5. | Lumia Nurmela | 87 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 9:12.1 | 28.6 |
6. | Lotta Rossi | 96 | Visa Ski Team Kemi | 9:13.5 | 30.0 |
7. | Maiju Palosaari | 86 | Kiimingin Urheilijat | 9:17.0 | 33.5 |
8. | Sanni Tyyskä | 94 | Oulaisten Huima | 9:21.2 | 37.7 |
9. | Iita Kimpimäki | 91 | Yli-Iin Naseva | 9:25.1 | 41.6 |
10. | Vilja Kiviniemi | 89 | Limingan Niittomiehet | 9:59.4 | 1:15.9 |
11. | Lotta Talvensaari | 88 | Kiimingin Urheilijat | 10:26.5 | 1:43.0 |
Sarjaluettelo |
N45 | Naiset 45 vuotta 3 km V | ||||
1. | Virve Jouhten | 98 | Kempeleen Pyrintö | 8:52.2 | |
2. | Sanna Henriksson | 99 | Oulun Hiihtoseura | 9:00.0 | 7.8 |
Sarjaluettelo |
M65 | Miehet 65 vuotta 3 km V | ||||
1. | Aito Pennanen | 103 | Kiuruveden Urheilijat | 8:20.1 | |
2. | Osmo Soronen | 101 | Oulun Kilpa-Veljet | 9:19.7 | 59.6 |
3. | Erkki Kumpula | 102 | Oulun Kilpa-Veljet | 10:20.1 | 2:00.0 |
Sarjaluettelo |
M14 | Miehet 14 vuotta 5 km V | ||||
1. | Elmeri Helander | 105 | Visa Ski Team Kemi | 13:05.7 | |
2. | Jaakko Parkkila | 114 | Pudasjärven Urheilijat | 13:39.5 | 33.8 |
3. | Eetu Juola | 106 | Oulun Hiihtoseura | 14:14.4 | 1:08.7 |
4. | Eino Ryytty | 112 | Oulun Hiihtoseura | 14:14.8 | 1:09.1 |
5. | Pyry Vuolli | 109 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 14:20.9 | 1:15.2 |
6. | Aleksi Vuorma | 108 | Oulun Hiihtoseura | 15:02.0 | 1:56.3 |
7. | Niko Liuska | 110 | Kempeleen Kiri | 15:59.0 | 2:53.3 |
8. | Oiva Hallikainen | 107 | Limingan Niittomiehet | 16:27.2 | 3:21.5 |
9. | Kalle Paakkolanvaara | 113 | Limingan Niittomiehet | 16:37.3 | 3:31.6 |
DNS | Okko Selin | 111 | Ounasvaaran Hiihtoseura | ||
Sarjaluettelo |
N16 | Naiset 16 vuotta 5 km V | ||||
1. | Nelli-Lotta Karppelin | 122 | Limingan Niittomiehet | 12:46.4 | |
2. | Hanna Niskanen | 125 | Visa Ski Team Kemi | 13:12.4 | 26.0 |
3. | Sissi Oikkonen | 119 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 13:45.5 | 59.1 |
4. | Erika Kujala | 126 | Oulun Hiihtoseura | 13:46.6 | 1:00.2 |
5. | Selma Mäkäräinen | 120 | Limingan Niittomiehet | 13:47.4 | 1:01.0 |
6. | Seela Salokangas | 127 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 14:11.0 | 1:24.6 |
7. | Heta Ruotsala | 123 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 14:11.4 | 1:25.0 |
8. | Hilpi Ruotsala | 121 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 14:19.1 | 1:32.7 |
9. | Ella Tammi | 124 | Simon Kiri | 14:21.6 | 1:35.2 |
10. | Katriina Vuollet | 118 | Kalajoen Junkkarit | 14:25.4 | 1:39.0 |
11. | Veera Tammi | 116 | Simon Kiri | 14:34.4 | 1:48.0 |
12. | Elina Parpala | 128 | Simon Kiri | 14:36.2 | 1:49.8 |
13. | Essi Parkkila | 129 | Pudasjärven Urheilijat | 15:07.6 | 2:21.2 |
DNS | Niina Rokolampi | 117 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | ||
Sarjaluettelo |
N18 | Naiset 18 vuotta 5 km V | ||||
1. | Kerttu Pirneskoski | 134 | Visa Ski Team Kemi | 13:02.0 | |
2. | Sara Niskanen | 137 | Visa Ski Team Kemi | 13:46.0 | 44.0 |
3. | Neea Taskila | 135 | Oulun Hiihtoseura | 14:30.1 | 1:28.1 |
4. | Ida Roponen | 132 | Visa Ski Team Kemi | 14:44.2 | 1:42.2 |
5. | Siiri Juntunen | 131 | Kainuun Hiihtoseura | 14:47.4 | 1:45.4 |
6. | Heli Korpi | 136 | Aavasaksan Urheilijat | 15:01.0 | 1:59.0 |
DNS | Aino-Kaisa Parkkila | 133 | Limingan Niittomiehet | ||
Sarjaluettelo |
N35 | Naiset 35 vuotta 5 km V | ||||
1. | Iuliia Nifakina | 144 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 13:51.5 | |
2. | Minna Kubin | 142 | Kempeleen Pyrintö | 14:39.7 | 48.2 |
3. | Minna Patanen | 141 | Saloisten Salama | 14:46.7 | 55.2 |
4. | Anu Skog | 139 | Kempeleen Pyrintö | 14:49.3 | 57.8 |
5. | Anu Junnila | 143 | Kempeleen Pyrintö | 15:36.0 | 1:44.5 |
6. | Niina Jaako | 140 | Kempeleen Pyrintö | 15:40.1 | 1:48.6 |
Sarjaluettelo |
M45 | Miehet 45 vuotta 5 km V | ||||
1. | Jani Tuovila | 151 | Sievin Sisu | 11:44.5 | |
2. | Antti Henriksson | 147 | Oulun Hiihtoseura | 12:07.8 | 23.3 |
3. | Jani Oravamäki | 148 | Oulun Kilpa-Veljet | 12:36.4 | 51.9 |
3. | Janne Kotaniemi | 149 | Alatornion Pirkat | 12:36.4 | 51.9 |
5. | Kauko Heinikoski | 150 | Iin Hiihtoseura | 12:39.4 | 54.9 |
6. | Teuvo Kuusela | 146 | Keminsuun Kisa | 13:14.1 | 1:29.6 |
Sarjaluettelo |
M55 | Miehet 55 vuotta 5 km V | ||||
1. | Arto Nissinen | 155 | Keuruun Kisailijat | 12:25.0 | |
2. | Pekka Kukkula | 156 | Iin Hiihtoseura | 13:06.4 | 41.4 |
3. | Markku Ollila | 157 | Rovaniemen Maratonhiihtäjät | 13:17.2 | 52.2 |
4. | Petri Kinnunen | 154 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 13:23.4 | 58.4 |
5. | Keijo Pulkkinen | 153 | Kempeleen Maratonklubi | 13:54.9 | 1:29.9 |
Sarjaluettelo |
M16 | Miehet16 vuotta 8 km V | ||||
1. | Matias Uusitalo | 162 | Iin Urheilijat | 19:59.7 | |
2. | Aapo Kurttila | 161 | Liperin Hiihtoseura | 20:27.0 | 27.3 |
3. | Johannes Paaso | 167 | Visa Ski Team Kemi | 20:38.1 | 38.4 |
4. | Elias Ala-Heikkilä | 166 | Asikkalan Raikas | 20:59.2 | 59.5 |
5. | Tuomas Laurikainen | 158 | Karihaaran Visa | 21:03.8 | 1:04.1 |
6. | Jesse Ylimäki | 164 | Visa Ski Team Kemi | 21:19.8 | 1:20.1 |
7. | Kasper Heikkinen | 160 | Paltamon Urheilijat | 21:39.4 | 1:39.7 |
8. | Tuukka Posio | 159 | Visa Ski Team Kemi | 21:57.8 | 1:58.1 |
9. | Oscar Rahja | 168 | Kalajoen Junkkarit | 22:11.0 | 2:11.3 |
DSQ | Joonas Jarkko | 163 | Saloisten Reipas | ||
DNF | Juho Hyyryläinen | 165 | Vaalan Karhu | ||
Sarjaluettelo |
N20 | Naiset 20 vuotta 10 km V | ||||
1. | Roosa Riikola | 174 | Ylikiimingin Nuijamiehet | 26:01.3 | |
2. | Jonna Vestenius | 173 | Visa Ski Team Kemi | 26:43.2 | 41.9 |
3. | Suvi Leinonen | 170 | Kainuun Hiihtoseura | 26:45.0 | 43.7 |
4. | Emilia Irvankoski | 175 | Ounasvaaran Hiihtoseura | 27:21.6 | 1:20.3 |
5. | Henna Korpi | 172 | Aavasaksan Urheilijat | 28:12.3 | 2:11.0 |
6. | Aada Peltola | 171 | Visa Ski Team Kemi | 29:44.6 | 3:43.3 |
Sarjaluettelo |
NYL | Naiset 10 km V | ||||
1. | Josefiina Böök | 190 | Jämin Jänne | 25:24.5 | |
2. | Eveliina Toivanen | 185 | Visa Ski Team Kemi | 26:00.3 | 35.8 |
3. | Aija Söyrinki | 189 | Vuokatti Ski Team Kainuu | 26:46.9 | 1:22.4 |
4. | Saana Ukkonen | 184 | Team Skiers | 26:52.9 | 1:28.4 |
5. | Maija Oravamäki | 179 | Oulun Kilpa-Veljet | 27:02.8 | 1:38.3 |
6. | Sanna Martikkala | 183 | Vuokatti Ski Team Kainuu | 27:11.7 | 1:47.2 |
7. | Maria Harju | 188 | Kalajoen Junkkarit | 27:14.9 | 1:50.4 |
8. | Maria Mikkonen | 177 | Kempeleen Pyrintö | 27:30.2 | 2:05.7 |
9. | Salla Loukusa | 187 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 28:20.2 | 2:55.7 |
10. | Iina Lauren | 182 | Team Skiers | 29:02.6 | 3:38.1 |
11. | Mari Patanen | 178 | Saloisten Salama | 29:45.6 | 4:21.1 |
12. | Tanja Kellokumpu | 181 | Tupoksen Tuisku | 30:02.4 | 4:37.9 |
13. | Kaisa Salminen | 180 | Aavasaksan Urheilijat | 30:57.8 | 5:33.3 |
DNF | Tiina Idström | 186 | Inarin Yritys | ||
Sarjaluettelo |
M18 | Miehet 18 vuotta 10 km V | ||||
1. | Juuso Kinnunen | 195 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 23:31.1 | |
2. | Antti-Jussi Raappana | 196 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 24:35.1 | 1:04.0 |
3. | Eeli Kujala | 192 | Oulun Hiihtoseura | 25:00.8 | 1:29.7 |
4. | Antti Harjuhaahto | 194 | Team Skiers | 25:34.8 | 2:03.7 |
5. | Vilho Koivula | 198 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 26:15.9 | 2:44.8 |
6. | Roope Sassi | 197 | Iin Urheilijat | 26:48.6 | 3:17.5 |
7. | Aappo Mustonen | 193 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 30:23.0 | 6:51.9 |
Sarjaluettelo |
M35 | Miehet 35 vuotta 10 km V | ||||
1. | Marko Törmänen | 206 | Oulun Kilpa-Veljet | 23:35.5 | |
2. | Juha Alm | 207 | Rovaniemen Maratonhiihtäjät | 23:54.6 | 19.1 |
3. | Markus Kanamäki | 201 | Saloisten Salama | 25:12.7 | 1:37.2 |
4. | Matti Laitala | 200 | Kalajoen Junkkarit | 25:23.2 | 1:47.7 |
5. | Eero Juola | 208 | Oulun Hiihtoseura | 26:20.4 | 2:44.9 |
6. | Petri Keränen | 204 | Karungin Kataja | 29:09.0 | 5:33.5 |
7. | Jarno Tihinen | 205 | Laitasaaren Veto | 33:25.8 | 9:50.3 |
DNS | Nils Näkkäläjärvi | 202 | Kempeleen Pyrintö | ||
DNS | Juhani Timmerbacka | 203 | Oulun Hiihtoseura | ||
Sarjaluettelo |
M20 | Miehet 20 vuotta 15 km V | |||||
1. | Eero Mannila | 213 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 24:33.5 (1.) | 37:37.4 | |
2. | Lauri Maaninka | 214 | Kuusamon Erä-Veikot | 26:24.2 (2.) | 40:21.0 | 2:43.6 |
3. | Eino Koivula | 211 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 26:45.8 (3.) | 40:59.5 | 3:22.1 |
DNF | Pyry Rannikko | 212 | Espoon Hiihtoseura | - (-) | ||
DNS | Severi Oikkonen | 210 | Ounasvaaran Hiihtoseura | |||
Sarjaluettelo |
MYL | Miehet 15 km V | |||||
1. | Santeri Pirneskoski | 231 | Visa Ski Team Kemi | 21:51.5 (1.) | 33:01.8 | |
2. | Joonas Sarkkinen | 237 | Puijon Hiihtoseura | 21:56.4 (2.) | 33:17.6 | 15.8 |
3. | Oskari Hökkä | 234 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 22:14.0 (3.) | 33:31.4 | 29.6 |
4. | Emil Liekari | 233 | Vuokatti Ski Team Kainuu | 22:18.5 (4.) | 33:49.6 | 47.8 |
5. | Niila Ahokas | 232 | Inarin Yritys | 22:23.9 (5.) | 34:01.5 | 59.7 |
6. | Reima Idström | 229 | Inarin Yritys | 22:45.5 (7.) | 34:14.5 | 1:12.7 |
7. | Karri Hakala | 235 | Ilmajoen Kisailijat | 22:50.7 (8.) | 34:16.8 | 1:15.0 |
8. | Lauri Mannila | 236 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 22:44.0 (6.) | 34:39.1 | 1:37.3 |
9. | Tomi Santasalo | 227 | Jämin Jänne | 23:08.6 (9.) | 35:04.6 | 2:02.8 |
10. | Juho Hökkä | 225 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 23:11.9 (11.) | 35:09.6 | 2:07.8 |
11. | Iiro-Mikko Harju | 230 | Pohti SkiTeam | 23:09.5 (10.) | 35:18.9 | 2:17.1 |
12. | Lauri Peltoniemi | 224 | Saloisten Reipas | 23:14.4 (12.) | 35:22.6 | 2:20.8 |
13. | Eero Aittolampi | 216 | Visa Ski Team Kemi | 23:15.2 (13.) | 35:24.1 | 2:22.3 |
14. | Benjamin Holmgren | 228 | IF Sibbo-Vargarna | 23:50.6 (15.) | 36:10.3 | 3:08.5 |
15. | Pyry Stevander | 217 | Keravan Urheilijat | 23:49.3 (14.) | 36:14.8 | 3:13.0 |
16. | Petteri Laurén | 226 | Team Skiers | 24:23.1 (16.) | 36:33.3 | 3:31.5 |
17. | Iiro Åman | 219 | Kempeleen Kiri | 24:52.2 (17.) | 37:39.9 | 4:38.1 |
18. | Roope Jokela | 218 | Oulun Hiihtoseura | 25:11.7 (18.) | 38:05.2 | 5:03.4 |
19. | Juhani Tolonen | 220 | Oulun Hiihtoseura | 25:48.0 (20.) | 39:05.3 | 6:03.5 |
20. | Jaakko Kotajärvi | 221 | Taivalkosken Metsä-Veikot 85 | 25:42.7 (19.) | 39:31.1 | 6:29.3 |
DNS | Lauri Pyhäjärvi | 222 | Ounasvaaran Hiihtoseura | |||
DNS | Kristian Väänänen | 223 | Rovaniemen Maratonhiihtäjät | |||
Sarjaluettelo |
© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö
Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; N45; M65; M14; N16; N18; N35; M45; M55; M16; N20; NYL; M18; M35; M20; MYL |
||||
Lähtöaika |
Numero |
Nimi |
Lisenssinumero |
Seura |
M08 |
Miehet 8 vuotta 1 km V |
|||
11:00:30 |
2 |
Lappi Nurmela |
60290753 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:01:00 |
3 |
Aaro Haapakoski |
60270950 |
Oulun Hiihtoseura |
11:01:30 |
4 |
Niila Timmerbacka |
60368409 |
Kempeleen Pyrintö |
11:02:00 |
5 |
Oiva Ala-Heikkilä |
60503111 |
Asikkalan Raikas |
11:02:30 |
6 |
Peetu Saukko |
100040557 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:03:00 |
7 |
Otso Kuorikoski |
60413987 |
Oulun Hiihtoseura |
11:03:30 |
8 |
Eetu Kivelä |
60294567 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
11:04:00 |
9 |
Otto Vasankari |
100031170 |
Kempeleen Pyrintö |
N08 |
Naiset 8 vuotta 1 km V |
|||
11:05:00 |
11 |
Seela Vasankari |
60382876 |
Kempeleen Pyrintö |
11:05:30 |
12 |
Alexandra Harju |
60300945 |
Haukiputaan Veikot |
11:06:00 |
13 |
Iisa Klaavuniemi |
60414618 |
Yli-Iin Naseva |
11:06:30 |
14 |
Emma Tihinen |
60308848 |
Laitasaaren Veto |
11:07:00 |
15 |
Noora Rahkolin |
60285229 |
Limingan Niittomiehet |
M10 |
Miehet 10 vuotta 2 km V |
|||
11:08:00 |
17 |
Juho Marttila |
40434312 |
Limingan Niittomiehet |
11:08:30 |
18 |
Emil Kangas |
40465101 |
Kempeleen Pyrintö |
11:09:00 |
19 |
Oliver Rahja |
60174986 |
Kalajoen Junkkarit |
11:09:30 |
20 |
Juho Ala-Heikkilä |
60232796 |
Asikkalan Raikas |
11:10:00 |
21 |
Aaro Häikiö |
100036361 |
Kempeleen Pyrintö |
11:10:30 |
22 |
Valtteri Tiuraniemi |
60290634 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:11:00 |
23 |
Veikka Sova |
60416022 |
Oulun Hiihtoseura |
11:11:30 |
24 |
Jonne Seppänen |
40472036 |
Kempeleen Pyrintö |
11:12:00 |
25 |
Oiva Tervaskanto |
40401789 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:12:30 |
26 |
Lauri Kurttila |
40395436 |
Kempeleen Pyrintö |
11:13:00 |
27 |
Arttu Tervonen |
40395469 |
Kempeleen Kiri |
11:13:30 |
28 |
Vilho Schmitt |
60303910 |
Laitasaaren Veto |
11:14:00 |
29 |
Viljami Väyrynen |
40395474 |
Kempeleen Pyrintö |
11:14:30 |
30 |
Aaron Harju |
60180187 |
Haukiputaan Veikot |
11:15:00 |
31 |
Eeli Vasankari |
100031169 |
Kempeleen Pyrintö |
11:15:30 |
32 |
Niilo Mustonen |
60315514 |
Iin Hiihtoseura |
11:16:00 |
33 |
Elias Tihinen |
60308846 |
Laitasaaren Veto |
11:16:30 |
34 |
Samu Vuolli |
60290772 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:17:00 |
35 |
Sauli Uutinen |
60413737 |
Limingan Niittomiehet |
N10 |
Naiset 10 vuotta 2 km V |
|||
11:18:00 |
37 |
Eedith Törmänen |
60172685 |
Haapaveden Urheilijat |
11:18:30 |
38 |
Hilla Määttä |
60299070 |
Kempeleen Pyrintö |
11:19:00 |
39 |
Elma Klaavuniemi |
60414546 |
Yli-Iin Naseva |
11:19:30 |
40 |
Saga Kangas |
60417736 |
Kempeleen Pyrintö |
11:20:00 |
41 |
Elena Ryytty |
40411975 |
Oulun Hiihtoseura |
11:20:30 |
42 |
Saana Tulppo |
40456983 |
Limingan Niittomiehet |
11:21:00 |
43 |
Milda Talonen |
60335990 |
Kempeleen Pyrintö |
11:21:30 |
44 |
Roosa Rahkolin |
40441850 |
Limingan Niittomiehet |
11:22:00 |
45 |
Noora Haikola |
50004705 |
Kempeleen Pyrintö |
11:22:30 |
46 |
Oona Pesämaa |
60184820 |
Iin Hiihtoseura |
11:23:00 |
47 |
Kaisla Vuollet |
40410978 |
Sotkamon Jymy |
M12 |
Miehet 12 vuotta 3 km V |
|||
11:24:00 |
49 |
Marius Pitkänen |
40267814 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:24:30 |
50 |
Iiro Niemikorpi |
40451555 |
Limingan Niittomiehet |
11:25:00 |
51 |
Tomi Saukko |
40430774 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:25:30 |
52 |
Lenni Mustonen |
60315512 |
Iin Hiihtoseura |
11:26:00 |
53 |
Veeti Rahkolin |
40261596 |
Limingan Niittomiehet |
11:26:30 |
54 |
August Schmitt |
40407507 |
Laitasaaren Veto |
11:27:00 |
55 |
Joona Ylimäki |
40400662 |
Visa Ski Team Kemi |
11:27:30 |
56 |
Sebastian Palojärvi |
40276636 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:28:00 |
57 |
Arttu Juola |
40417682 |
Oulun Hiihtoseura |
11:28:30 |
58 |
Matias Latomaa |
40340070 |
Vetelin Urheilijat |
11:29:00 |
59 |
Kerkko Saarinen |
60432663 |
Lahden Hiihtoseura |
11:29:30 |
60 |
Topias Alaniska |
60413956 |
Oulun Hiihtoseura |
11:30:00 |
61 |
Matias Tihinen |
40463260 |
Laitasaaren Veto |
N12 |
Naiset 12 vuotta 3 km V |
|||
11:31:00 |
63 |
Reeta Taskila |
40396095 |
Haapaveden Urheilijat |
11:31:30 |
64 |
Seita Hallikainen |
60285233 |
Limingan Niittomiehet |
11:32:00 |
65 |
Ruuth Törmänen |
60167668 |
Haapaveden Urheilijat |
11:32:30 |
66 |
Hilla Keränen |
60323148 |
Karungin Kataja |
11:33:00 |
67 |
Malla Määttä |
60203468 |
Kempeleen Pyrintö |
11:33:30 |
68 |
Sofi Rinta |
60306823 |
Laitasaaren Veto |
11:34:00 |
69 |
Inka Ryytty |
40408620 |
Oulun Hiihtoseura |
11:34:30 |
70 |
Eevi Tulppo |
40456985 |
Limingan Niittomiehet |
11:35:00 |
71 |
Inga Kangas |
40471599 |
Kempeleen Pyrintö |
11:36:00 |
73 |
Saana Rokolampi |
40399818 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
11:36:30 |
74 |
Hilda Peltola |
60440778 |
Kempeleen Kiri |
11:37:00 |
75 |
Eevi Juka |
60161723 |
Laitasaaren Veto |
11:37:30 |
76 |
Minea Miettunen |
40341489 |
Visa Ski Team Kemi |
11:38:00 |
77 |
Milja Tihinen |
40469280 |
Laitasaaren Veto |
11:38:30 |
78 |
Laura Haikola |
50004704 |
Kempeleen Pyrintö |
11:39:00 |
79 |
Saaga Pesämaa |
60184815 |
Iin Hiihtoseura |
11:39:30 |
80 |
Mira Marttila |
40270163 |
Limingan Niittomiehet |
11:40:00 |
81 |
Venla Kivelä |
40290629 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
11:40:30 |
82 |
Viivi Fagerudd |
40391130 |
IF Brahe |
11:41:00 |
83 |
Elisa Takkunen |
60159595 |
Visa Ski Team Kemi |
11:41:30 |
84 |
Saima Selin |
60456965 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
N14 |
Naiset 14 vuotta 3 km V |
|||
11:42:30 |
86 |
Maiju Palosaari |
40482951 |
Kiimingin Urheilijat |
11:43:00 |
87 |
Lumia Nurmela |
40271012 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:43:30 |
88 |
Lotta Talvensaari |
40413132 |
Kiimingin Urheilijat |
11:44:00 |
89 |
Vilja Kiviniemi |
40339368 |
Limingan Niittomiehet |
11:44:30 |
90 |
Saaga Sassi |
40347838 |
Iin Urheilijat |
11:45:00 |
91 |
Iita Kimpimäki |
60301767 |
Yli-Iin Naseva |
11:45:30 |
92 |
Anni Naumanen |
60243318 |
Oulun Hiihtoseura |
11:46:00 |
93 |
Aliisa Kärkkäinen |
40347831 |
Limingan Niittomiehet |
11:46:30 |
94 |
Sanni Tyyskä |
40263247 |
Oulaisten Huima |
11:47:00 |
95 |
Emilia Hakasalmi |
40417749 |
Kuivasjärven Aura |
11:47:30 |
96 |
Lotta Rossi |
40366834 |
Visa Ski Team Kemi |
N45 |
Naiset 45 vuotta 5 km V |
|||
11:48:30 |
98 |
Virve Jouhten |
40346962 |
Kempeleen Pyrintö |
11:49:00 |
99 |
Sanna Henriksson |
40401218 |
Oulun Hiihtoseura |
M65 |
Miehet 65 vuotta 3 km V |
|||
11:50:00 |
101 |
Osmo Soronen |
27565887 |
Oulun Kilpa-Veljet |
11:50:30 |
102 |
Erkki Kumpula |
40157672 |
Oulun Kilpa-Veljet |
11:51:00 |
103 |
Aito Pennanen |
27531138 |
Kiuruveden Urheilijat |
M14 |
Miehet 14 vuotta 5 km V |
|||
11:52:00 |
105 |
Elmeri Helander |
40346029 |
Visa Ski Team Kemi |
11:52:30 |
106 |
Eetu Juola |
40157075 |
Oulun Hiihtoseura |
11:53:00 |
107 |
Oiva Hallikainen |
60285225 |
Limingan Niittomiehet |
11:53:30 |
108 |
Aleksi Vuorma |
60318448 |
Oulun Hiihtoseura |
11:54:00 |
109 |
Pyry Vuolli |
60315621 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:54:30 |
110 |
Niko Liuska |
40316538 |
Kempeleen Kiri |
11:55:00 |
111 |
Okko Selin |
60270625 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:55:30 |
112 |
Eino Ryytty |
40408619 |
Oulun Hiihtoseura |
11:56:00 |
113 |
Kalle Paakkolanvaara |
40451580 |
Limingan Niittomiehet |
11:56:30 |
114 |
Jaakko Parkkila |
40459246 |
Pudasjärven Urheilijat |
N16 |
Naiset 16 vuotta 5 km V |
|||
11:57:30 |
116 |
Veera Tammi |
40163368 |
Simon Kiri |
11:58:00 |
117 |
Niina Rokolampi |
40335060 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
11:58:30 |
118 |
Katriina Vuollet |
34517718 |
Kalajoen Junkkarit |
11:59:00 |
119 |
Sissi Oikkonen |
33770365 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
11:59:30 |
120 |
Selma Mäkäräinen |
40085119 |
Limingan Niittomiehet |
12:00:00 |
121 |
Hilpi Ruotsala |
40138431 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
12:00:30 |
122 |
Nelli-Lotta Karppelin |
40284228 |
Limingan Niittomiehet |
12:01:00 |
123 |
Heta Ruotsala |
40138430 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
12:01:30 |
124 |
Ella Tammi |
40163369 |
Simon Kiri |
12:02:00 |
125 |
Hanna Niskanen |
40209380 |
Visa Ski Team Kemi |
12:02:30 |
126 |
Erika Kujala |
40141045 |
Oulun Hiihtoseura |
12:03:00 |
127 |
Seela Salokangas |
40300410 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
12:03:30 |
128 |
Elina Parpala |
40236502 |
Simon Kiri |
12:04:00 |
129 |
Essi Parkkila |
40398642 |
Pudasjärven Urheilijat |
N18 |
Naiset 18 vuotta 5 km V |
|||
12:05:00 |
131 |
Siiri Juntunen |
60153677 |
Kainuun Hiihtoseura |
12:05:30 |
132 |
Ida Roponen |
34598627 |
Visa Ski Team Kemi |
12:06:00 |
133 |
Aino-Kaisa Parkkila |
40077471 |
Limingan Niittomiehet |
12:06:30 |
134 |
Kerttu Pirneskoski |
33783527 |
Visa Ski Team Kemi |
12:07:00 |
135 |
Neea Taskila |
40056364 |
Oulun Hiihtoseura |
12:07:30 |
136 |
Heli Korpi |
40151036 |
Aavasaksan Urheilijat |
12:08:00 |
137 |
Sara Niskanen |
40078634 |
Visa Ski Team Kemi |
N35 |
Naiset 35 vuotta 5 km V |
|||
12:09:00 |
139 |
Anu Skog |
60157991 |
Kempeleen Pyrintö |
12:09:30 |
140 |
Niina Jaako |
40278407 |
Kempeleen Pyrintö |
12:10:00 |
141 |
Minna Patanen |
27533518 |
Saloisten Salama |
12:10:30 |
142 |
Minna Kubin |
60227436 |
Kempeleen Pyrintö |
12:11:00 |
143 |
Anu Junnila |
27456190 |
Kempeleen Pyrintö |
12:11:30 |
144 |
Iuliia Nifakina |
40399814 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
M45 |
Miehet 45 vuotta 5 km V |
|||
12:12:30 |
146 |
Teuvo Kuusela |
34435311 |
Keminsuun Kisa |
12:13:00 |
147 |
Antti Henriksson |
34532816 |
Oulun Hiihtoseura |
12:13:30 |
148 |
Jani Oravamäki |
27525542 |
Oulun Kilpa-Veljet |
12:14:00 |
149 |
Janne Kotaniemi |
60201933 |
Alatornion Pirkat |
12:14:30 |
150 |
Kauko Heinikoski |
27441707 |
Iin Hiihtoseura |
12:15:00 |
151 |
Jani Tuovila |
60121251 |
Sievin Sisu |
M55 |
Miehet 55 vuotta 5 km V |
|||
12:16:00 |
153 |
Keijo Pulkkinen |
31080002 |
Kempeleen Maratonklubi |
12:16:30 |
154 |
Petri Kinnunen |
27463565 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:17:00 |
155 |
Arto Nissinen |
27519066 |
Keuruun Kisailijat |
12:17:30 |
156 |
Pekka Kukkula |
27464263 |
Iin Hiihtoseura |
12:18:00 |
157 |
Markku Ollila |
27525445 |
Rovaniemen Maratonhiihtäjät |
M16 |
Miehet16 vuotta 8 km V |
|||
12:19:00 |
159 |
Tuukka Posio |
34565980 |
Visa Ski Team Kemi |
12:19:30 |
160 |
Kasper Heikkinen |
60453298 |
Paltamon Urheilijat |
12:20:00 |
161 |
Aapo Kurttila |
40231781 |
Liperin Hiihtoseura |
12:20:30 |
162 |
Matias Uusitalo |
40344536 |
Iin Urheilijat |
12:21:00 |
163 |
Joonas Jarkko |
40286051 |
Saloisten Reipas |
12:21:30 |
164 |
Jesse Ylimäki |
34558366 |
Visa Ski Team Kemi |
12:22:00 |
165 |
Juho Hyyryläinen |
60177643 |
Vaalan Karhu |
12:22:30 |
166 |
Elias Ala-Heikkilä |
40222989 |
Asikkalan Raikas |
12:23:00 |
167 |
Johannes Paaso |
34490741 |
Visa Ski Team Kemi |
12:23:30 |
168 |
Oscar Rahja |
40206803 |
Kalajoen Junkkarit |
N20 |
Naiset 20 vuotta 10 km V |
|||
12:24:30 |
170 |
Suvi Leinonen |
34490204 |
Kainuun Hiihtoseura |
12:25:00 |
171 |
Aada Peltola |
40119415 |
Visa Ski Team Kemi |
12:25:30 |
172 |
Henna Korpi |
40151033 |
Aavasaksan Urheilijat |
12:26:00 |
173 |
Jonna Vestenius |
33609902 |
Visa Ski Team Kemi |
12:26:30 |
174 |
Roosa Riikola |
34580363 |
Ylikiimingin Nuijamiehet |
12:27:00 |
175 |
Emilia Irvankoski |
40068342 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
NYL |
Naiset 10 km V |
|||
12:28:00 |
177 |
Maria Mikkonen |
26607461 |
Kempeleen Pyrintö |
12:28:30 |
178 |
Mari Patanen |
27533149 |
Saloisten Salama |
12:29:00 |
179 |
Maija Oravamäki |
26296995 |
Oulun Kilpa-Veljet |
12:29:30 |
180 |
Kaisa Salminen |
31400572 |
Aavasaksan Urheilijat |
12:30:00 |
181 |
Tanja Kellokumpu |
30145935 |
Tupoksen Tuisku |
12:30:30 |
182 |
Iina Lauren |
24157094 |
Team Skiers |
12:31:00 |
183 |
Sanna Martikkala |
26610924 |
Vuokatti Ski Team Kainuu |
12:31:30 |
184 |
Saana Ukkonen |
27583500 |
Team Skiers |
12:32:00 |
185 |
Eveliina Toivanen |
32169388 |
Visa Ski Team Kemi |
12:32:30 |
186 |
Tiina Idström |
27536489 |
Inarin Yritys |
12:33:00 |
187 |
Salla Loukusa |
30216330 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:33:30 |
188 |
Maria Harju |
27441040 |
Kalajoen Junkkarit |
12:34:00 |
189 |
Aija Söyrinki |
31018061 |
Vuokatti Ski Team Kainuu |
12:34:30 |
190 |
Josefiina Böök |
31276379 |
Jämin Jänne |
M18 |
Miehet 18 vuotta 10 km V |
|||
12:35:30 |
192 |
Eeli Kujala |
34463192 |
Oulun Hiihtoseura |
12:36:00 |
193 |
Aappo Mustonen |
40390828 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:36:30 |
194 |
Antti Harjuhaahto |
34520365 |
Team Skiers |
12:37:00 |
195 |
Juuso Kinnunen |
40209000 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:37:30 |
196 |
Antti-Jussi Raappana |
40088657 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:38:00 |
197 |
Roope Sassi |
40119561 |
Iin Urheilijat |
12:38:30 |
198 |
Vilho Koivula |
32792713 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
M35 |
Miehet 35 vuotta 10 km V |
|||
12:39:30 |
200 |
Matti Laitala |
30056600 |
Kalajoen Junkkarit |
12:40:00 |
201 |
Markus Kanamäki |
27476853 |
Saloisten Salama |
12:40:30 |
202 |
Nils Näkkäläjärvi |
60339142 |
Kempeleen Pyrintö |
12:41:00 |
203 |
Juhani Timmerbacka |
27577134 |
Oulun Hiihtoseura |
12:41:30 |
204 |
Petri Keränen |
60237844 |
Karungin Kataja |
12:42:00 |
205 |
Jarno Tihinen |
23825411 |
Laitasaaren Veto |
12:42:30 |
206 |
Marko Törmänen |
27576164 |
Oulun Kilpa-Veljet |
12:43:00 |
207 |
Juha Alm |
27416046 |
Rovaniemen Maratonhiihtäjät |
12:43:30 |
208 |
Eero Juola |
40344229 |
Oulun Hiihtoseura |
M20 |
Miehet 20 vuotta 15 km V |
|||
12:44:30 |
210 |
Severi Oikkonen |
31846262 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
12:45:00 |
211 |
Eino Koivula |
32792726 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:45:30 |
212 |
Pyry Rannikko |
40085815 |
Espoon Hiihtoseura |
12:46:00 |
213 |
Eero Mannila |
29092536 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:46:30 |
214 |
Lauri Maaninka |
32920556 |
Kuusamon Erä-Veikot |
MYL |
Miehet 15 km V |
|||
12:47:30 |
216 |
Eero Aittolampi |
30195147 |
Visa Ski Team Kemi |
12:48:00 |
217 |
Pyry Stevander |
34415674 |
Keravan Urheilijat |
12:48:30 |
218 |
Roope Jokela |
32963571 |
Oulun Hiihtoseura |
12:49:00 |
219 |
Iiro Åman |
23793352 |
Kempeleen Kiri |
12:49:30 |
220 |
Juhani Tolonen |
30267282 |
Oulun Hiihtoseura |
12:50:00 |
221 |
Jaakko Kotajärvi |
33048149 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:50:30 |
222 |
Lauri Pyhäjärvi |
22954833 |
Ounasvaaran Hiihtoseura |
12:51:00 |
223 |
Kristian Väänänen |
29572069 |
Rovaniemen Maratonhiihtäjät |
12:51:30 |
224 |
Lauri Peltoniemi |
24048912 |
Saloisten Reipas |
12:52:00 |
225 |
Juho Hökkä |
30031531 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:52:30 |
226 |
Petteri Laurén |
28536006 |
Team Skiers |
12:53:00 |
227 |
Tomi Santasalo |
33840693 |
Jämin Jänne |
12:53:30 |
228 |
Benjamin Holmgren |
30309069 |
IF Sibbo-Vargarna |
12:54:00 |
229 |
Reima Idström |
40124969 |
Inarin Yritys |
12:54:30 |
230 |
Iiro-Mikko Harju |
29508897 |
Pohti SkiTeam |
12:55:00 |
231 |
Santeri Pirneskoski |
30142200 |
Visa Ski Team Kemi |
12:55:30 |
232 |
Niila Ahokas |
24264152 |
Inarin Yritys |
12:56:00 |
233 |
Emil Liekari |
32036987 |
Vuokatti Ski Team Kainuu |
12:56:30 |
234 |
Oskari Hökkä |
33301970 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:57:00 |
235 |
Karri Hakala |
28566966 |
Ilmajoen Kisailijat |
12:57:30 |
236 |
Lauri Mannila |
27507654 |
Taivalkosken Metsä-Veikot 85 |
12:58:00 |
237 |
Joonas Sarkkinen |
25666254 |
Puijon Hiihtoseura |
39. KANSALLISET ja 29. ZEPPELIN-HIIHDOT, KEMPELE.
Su 28.2.2021 klo 11.00 (V)
Kilpailunumero 070 (V) vapaalla
Kilpailutiedot sarjat: N8 1km, N10 2km, N12 3km, N14 3km, N16 5km, N18 5km,
N20 10km, N 10km, N35 5km, N45 3km.
M8 1km, M10 2km, M12 3km, M14 5km, M16 8km,
M18 10km, M20 15km, M 15km, M35 10km, M45 5km,
M55 5km, M65 3km.
Kilpailupaikka Köykkyri, Pyrinnöntie 90450 , Kempele
Järjestävät seurat KemPy/ Kempeleen Pyrintö ja KeKi/ Kempeleen Kiri
Seuranumerot 10348875 10348888
Yhteyshenkilöt Rauno Kukkonen 040 511 3297 / Markku Mäki 0400 796 373
Sähköposti Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. / Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
ILMOITTAUTUMISET KILMOON ke 24.2.2021 klo 23.59.59 mennessä!!
Ajanotto Markku Kukkola , Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. , p. 044 335 5095
Osanottomaksut 20.00 €, 16v ja nuoremmat 15 €
Pankki ja tilinro: OP- Nuortenhiihdot FI50 5740 4440 0051 77
Tiedustelut/INFO: Rauno Kukkonen 040 511 3297 Markku Mäki 0400 796 373
Käytämme KILMOA Kyllä http: // www.kilmo.fi
Opastus Zeppelinin Shellin risteyksestä Lehmikentäntietä Pyrinnöntielle.
Majoitus Hotelli Airport Vihiluoto,Pohjankievari Kempele ja Forenom Apart-hotel Kempele , Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen..
Palkintojen jako KISAPAIKALLA , välittömästi kun protestiaika 15 min on ohi.
Kahvila- ja kioskipalvelut Pyrinnön majalla Köykkyrissä, maksut Käteisellä!
Kisapaikalla korona-säännöt! Kasvomaskit , ei yleisöä. Huoltajia vain MIMINIMÄÄRÄ
Tervetuloa Kempeleeseen ja Kauppakeskus Zeppeliiniin ostoksille!
TOIMITAAN yhdessä vastuullisesti ja kilpaillaan TURVALLISESTI!
- Kilpailupaikalle ei saa tulla sairaana tai mikäli on koronavirustartuntaan viittaavia oireita.
- Koronavirus aiheuttaa hengitystieinfektion, jonka oireita voivat olla mm. yskä, kurkkukipu, kuume, hengenahdistus, lihaskivut, vatsaoireet, ja päänsärky .
- Koronaepidemian vuoksi hiihtokilpailut ovat tarkoitettu ainoastaan kilpailuun osallistuville urheilijoille ja heidän välttämättömille huoltajillensa.
- Tapahtumaan ei päästetä yleisöä.
- Kilpailualueella ollaan vain rataan tutustumisen, verryttelyn ja kilpailun ajan. Alueelta poistutaan välittömästi oman sarjan tulosten valmistumisen jälkeen.
- Stadion alueella käytetään maskia ja pidetään kaikissa tilanteissa suositellut turvavälit.
- Toimitsijat valvovat ja puuttuvat kaikkiin havaitsemiinsa epäkohtiin.
- Urheilijoiden ei tarvitse käyttää maskia rataan tutustumisen, verryttelyn ja kilpailusuorituksen aikana.
- Kilpailunumerot jaetaan stadionrakennuksen ulkopuolella erityisjärjestelyin siten, että lähikontakteja ei tapahdu .
- Pukuhuoneita ja suihkutiloja ei käytetä.
- Kilpailuun osallistujat voivat käyttää stadionrakennuksen wc-tiloja, joihin on varattu käsidesiä. Tilojen hygieniataso tarkastetaan vähintään kerran tunnissa.
- Lähtö- ja maalialueelle saavat mennä vain kilpailijat. Toimitsijat säännöstelevät lähtöalueella olevien kilpailijoiden lukumäärää ja valvovat turvavälien noudattamista.
- Maaliin tullessa kilpailija ottaa itse numeronsa pois ja palauttaa sen numeroille tarkoitettuun laatikkoon sekä poistuu maalialueelta välittömästi. EI MEHUTARJOILUA !
- Tulokset ilmoitetaan kuuluttamalla. Erillistä tulostaulua ei ole.
- Palkinnot noudetaan sarjan tulosten valmistumisen jälkeen urheilutalon edessä sijaitsevasta palkintojen luovutuspaikasta.
- Suositellaan, että kaikki lataavat KORONAVILKKU-sovelluksen puhelimeen!
- Toimitaan yhdessä vastuullisesti ja kilpaillaan TURVALLISESTI !!
(V) |
nro 070 39 KANSALLISET JA 29. ZEPPELIN-HIIHDOT su 28.2.2021 klo 11 KEMPELE |
Palkinnot Juha Korpela Kisapaikalla, sarjoittaen protestiajan jälkeen!
HIIHDETTÄVÄT MATKAT, HIIHTOJÄRJESTYS JA MUITA OHJEITA KISAAN
KILPAILUT ALOITETAAN klo 11. PALKINNOT JAETAAN HETI, KUN SARJA ON VALMIS !
PROTESTI aika 15min
Sarja Matka
1. M8 1 km
2. N8 1 km
3. M10 2 km
4. N10 2 km
5. M12 3 km
6. N12 3 km
7. N14 3 km
8. N45 3 km
9. M65 3 km
10. M14 5 km
11. N16 5 km
12. N18 5 km
13. N35 5 km
14. M45 5 km
15. M55 5 km
16. M16 8 km (5 + 3 km)
17. N 20 10 km (2 x 5 km)
18. N10km (2 x 5 km)
19. M18 10 km (2 x 5 km)
20. M35 10 km (2 x 5 km)
21. M20 15 km (3 x 5 km)
22. M yl 15 km (3 x 5 km)
Kilpailussa hiihdettävät ladut ovat 1 km, 2 km, 3 km ja 5 km.
Palauttamaton NUMEROLAPPU maksaa 50 €. Maksu peritään kilpailijan seuralta.
Mahdollinen PROTESTI tehtävä kirjallisena, joka maksaa 50 €. Raha palautetaan, jos protesti hyväksytään. JYRY KÄSITTELEE PROTESTIN
Kilpailijan perässä hiihtäminen - KIRITTÄMINEN ON EHDOTTOMASTI KIELLETTY!
HUOM. EMME VASTAA MAHDOLLISISTA VAHINGOISTA TAI TAPATURMISTA !
Ensiapuryhmä ja moottorikelkka ahkiolla varustettuna ovat kisapaikalla.
Kiitokset kaikille kilpailijoille, huoltajille, toimitsijoille ja lahjoittajille sekä Kempeleen kunnalle.
ILOISTA JA JÄNNITTÄVÄÄ KISAPÄIVÄÄ KAIKILLE!