Tulosta

Rantalakeus cup 2019

Rantalakeus-Cup on piirikunnallinen hiihtokilpailujen sarja, jonka järjestävinä seuroina ovat Oulunsalon Vasama, Limingan Niittomiehet, Tyrnävän Ahmat, Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö.

Rantalakeus-Cup:n kisaisäntä on Rantalakeus-lehti

Rantalakeus lehti

TULOKSET:

Oulunsalo 3.2.2019 (V)
Tyrnävä 23.2.2019 (V)
Liminka 24.2.2019 (P)

Kempele 12.3.2019 (P)

 
TULOKSET KEMPELE 12.3.2019 (P) istetilanne kaikkien 4 osakilpailun jälkee 

© Kempeleen Kiri ja Kempeleen Pyrintö 

Lähtölista ja ajanotto Markku Kukkola

Kilpailun sarjat: N06M08N08M10N10M12N12N14M14N16M16

Sijoitus

Kilpailijan numero

Kilpailijan nimi

Seuran nimi

Kilpailijan loppuaika

Ero voittajaan

N06

Naiset 6 vuotta 0.5 km P

1.

5

Noora Rahkolin

Limingan Niittomiehet

4:29.7

 

2.

4

Oona Niemikorpi

Limingan Niittomiehet

5:36.2

   1:06.5

 

M08

Miehet 8 vuotta 1 km P

1.

9

Juho Marttila

Limingan Niittomiehet

4:07.3

 

2.

8

Arttu Tervonen

Kempeleen Kiri

4:28.5

   21.2

 

N08

Naiset 8 vuotta 1 km P

1.

12

Saana Tulppo

Limingan Niittomiehet

4:57.3

 

2.

14

Hilla Määttä

Oulun Hiihtoseura

5:21.6

   24.3

3.

13

Nella Matturi

Limingan Niittomiehet

5:34.4

   37.1

4.

15

Roosa Rahkolin

Limingan Niittomiehet

5:56.4

   59.1

5.

17

Pinja Pekkala

Kempeleen Kiri

6:03.0

   1:05.7

6.

16

Helmi Rauma

Limingan Niittomiehet

6:18.5

   1:21.2

 

M10

Miehet 10 vuotta 1.5 km P

1.

21

Veeti Rahkolin

Limingan Niittomiehet

4:45.0

 

2.

23

Iiro Niemikorpi

Limingan Niittomiehet

6:16.8

   1:31.8

3.

20

Peetu Pekkala

Kempeleen Kiri

6:26.2

   1:41.2

4.

22

Oliver Tahkola

Kempeleen Kiri

6:44.3

   1:59.3

5.

24

Viljami Laurila

Saloisten Reipas

7:59.5

   3:14.5

 

N10

Naiset 10 vuotta 1.5 km P

1.

30

Eevi Puoskari

Kempeleen Kiri

5:44.3

 

2.

31

Eevi Tulppo

Limingan Niittomiehet

6:31.6

   47.3

3.

29

Iina-Emilia Häyry

Limingan Niittomiehet

6:47.5

   1:03.2

4.

27

Seita Hallikainen

Limingan Niittomiehet

7:10.8

   1:26.5

5.

28

Malla Määttä

Oulun Hiihtoseura

7:24.7

   1:40.4

6.

32

Siiri Rauma

Limingan Niittomiehet

8:46.0

   3:01.7

 

M12

Miehet 12 vuotta 2 km P

1.

38

Joona Mäenpää

Tyrnävän Ahmat

10:01.3

 

2.

36

Niko Liuska

Kempeleen Kiri

10:15.7

   14.4

3.

37

Oiva Hallikainen

Limingan Niittomiehet

10:30.6

   29.3

4.

39

Lari Rauma

Limingan Niittomiehet

11:12.1

   1:10.8

5.

35

Matias Mäkelä

Tyrnävän Ahmat

11:34.4

   1:33.1

 

N12

Naiset 12 vuotta 2 km P

1.

45

Hilla Mattila

Limingan Niittomiehet

9:49.3

 

2.

44

Alina Kyllönen

Tyrnävän Ahmat

10:50.6

   1:01.3

3.

43

Saimi Puranen

Limingan Niittomiehet

11:40.5

   1:51.2

 

N14

Naiset 14 vuotta 2 km P

1.

50

Selma Mäkäräinen

Kempeleen Kiri

8:39.6

 

2.

52

Lania Karim

Kempeleen Kiri

8:45.7

   6.1

3.

48

Nelli-Lotta Karppelin

Limingan Niittomiehet

9:18.2

   38.6

4.

49

Siiri Moilanen

Kempeleen Kiri

10:57.1

   2:17.5

 

M14

Miehet 14 vuotta 2 km P

1.

54

Aleksi Laukka

Limingan Niittomiehet

5:12.2

 
 

N16

Naiset 16 vuotta 3 km P

1.

57

Aino-Kaisa Parkkila

Limingan Niittomiehet

11:47.8

 

2.

56

Inka Mattila

Limingan Niittomiehet

14:18.0

   2:30.2

 

M16

Miehet 16 vuotta 3 km P

1.

59

Atte Laukka

Limingan Niittomiehet

11:42.2